AHK Sokoľany

Vedúci hokejového mužstva AHK Sokoľany: Imrich Janke

Dňa 16.2.2011 vzniklo v obci občianske združenie Amatérsky hokejový klub Sokoľany. Predsedom sa stal Imrich Výrostko, podpredsedom Patrik Kuzma, členmi klubu boli: Ing. Ľuboš Janke, Martin Kopera, Ladislav Výrostko, Miroslav Tamás, Bartolomej Tamás, Branislav Seman, Vratislav Seman, Martin Hiščák, Imrich Seman, Imrich Zajac, Imrich Janke.  Počas roka, každý piatok od októbra do apríla, sa členovia klubu stretávali na priateľských zápasoch s mužstvami okolitých obcí v Steel Aréne v Košiciach. Za prenájom ľadovej plochy sa platilo 144 Eur / 1 hodina.

V dňoch 2.-4. januára 2013 sa uskutočnil 1. ročník hokejového turnaja o Pohár starostu obce Čaňa na tunajšom novom zimnom štadióne. Zmiešané mužstvo Haniska/Sokoľany skončilo na 3. mieste. Víťazom sa stalo mužstvo obce Trstené pri Hornáde, ktoré vo finále zdolalo mužstvo z obce Sady nad Torysou. Na turnaji sa zúčastnili aj mužstvá z obcí Ždaňa, Čaňa a Valaliky. Dňa 23.02.2013 sa AHK Sokoľany zapojil do nultého ročníka oblastnej hokejovej súťaže Amatérska hokejová liga (AHL), ktorý sa konal v Čani. Nakoniec sa mužstvo AHK Sokoľany pobilo o 3. miesto v AHL s mužstvom Ždane, v ktorom však nakoniec prehralo, a skončilo na 4.mieste. Celkovým víťazom sa stalo mužstvo Hockey Team Svinica, na 2. mieste skončilo mužstvo z obce Trstené pri Hornáde, na 3. mieste Ždaňa Hockey Team. Súťaže sa zúčastnili aj mužstvá HC Valaliky, HC Poseidon Čaňa, HC Čaňa a HC Sharks Seňa. Naše mužstvo dosiahlo aj 2 prvenstvá. Najvylučovanejším hráčom sa stal Stanislav Zajac s celkovým počtom 52 trestných minút. Brankár s najviac úspešnými zákrokmi sa stal Stanislav Suchý s celkovým počtom 222 úspešných zákrokov. Na jeseň potom odštartoval oficiálne 1. ročník AHL Čaňa aj s mužstvom AHK Sokoľany. 

V sezóne 2013/2014 sa Amatérska hokejová liga Čaňa rozšírila o ďalších 5 mužstiev, čím sa stala atraktívnejšou nielen pre samotných súťažiacich ale aj pre divákov. V lige pôsobili nasledovné mužstvá: Ždaňa Hockey Team, Trstené pri Hornáde, Veterán klub Trstené, Hockey Team Svinica, HC Valaliky, AHK Sokoľany, HC Sharks Čaňa, HC Čaňa, HC Hurikán Čaňa, HC Poseidon Čaňa, HC Haniska flyers, HC Riders Košice a AHC Crows Košice. Základnú časť vyhrali hráči Hockey Teamu Svinica. Do play off postúpilo 8 mužstiev. Vo finále sa stretli Hockey Team Svinica a AHK Sokoľany. Po tvrdom a divácky zaujímavom súboji nakoniec vyhralo mužstvo Hockey Teamu Svinica 7:2. Naše mužstvo AHK Sokoľany vybojovalo výborné 2. miesto. Na jeseň odštarovala nová sezóna 2014/2015. Z ligy sa odhlásilo víťazné mužstvo Hockey Team Svinica a pribudli tímy HC Valaliky B a mužstvo Liba Academy 11. Po prvej polovici sezóny bolo mužstvo AHK Sokoľany na postupovom 6. mieste so 7 výhrami, 6 prehrami a 21 bodmi.

 

Trénerom v sezóne 2015/2016 bol František Oravec. Od septembra 2016 nastupuje do tejto funkcie Imrich Janke.  Členmi klubu v tejto sezóne boli Matej Janke, Marek Oravec, Jakub Janke, Ľuboš Piroško, Patrik Kuzma, Patrik Gergely, Jozef Kerekeš, Lukáš Švarc, Imrich Seman, Adam Fodor, Stanislav Zajac, Martin Hiščák, Tibor Švarc, Imrich Janke, Tomáš Kramárčik, Tomáš Lang, Štefan Šosták, František Janke, Lukáš Švarc a Marián Klema. Brankárom bol Stanislav Suchý. V sezóne 2015/2016 obsadili 6. Miesto. Hokejové zápasy prebiehajú v zimnom štadióne v Čani. Najužitočnejším hráčom sa stal Jakub Janke a najlepším strelcom Matej Janke. 

V sezóne 2017/2018 sa AHK umiestnilo v tabuľke na predposlednom 7. mieste. V dňoch 27.12.2017 - 7.1.2018 sa na Zimnom štadióne v Čani uskutočnil Regionálny hokejový turnaj  obcí o Pohár predsedu Regionálneho združenia obcí Hornád. Naši hokejisti vybojovali bronzovú medailu a skončili na 3. mieste. Starosta obce František Beregszászi oceňuje predovšetkým  úsilie a snahu našich hokejistov,   s akou sa   pustili do  boja  o bronzové medaily a  vyjadruje obrovskú  vďaku všetkým hráčom : Imrich Výrostko (C), Imrich Seman(A), Martin Hiščák, Patrik Kuzma, Lukáš Švarc, Patrik Gergely, Jozef Kerekeš, Marek Oravec, Jakub Janke, Stanislav Suchý, Matej Janke, tréner Imrich Janke.

 

AHK Sokoľany na medzistátnom hokejovom zápase 07.-09. 09. 2018 v Českej republike:

 

AHK Sokoľany je príjimateľom 2% z daní, ktoré má možnosť darovať každý zamestnanec, podnikateľ. Tlačivá sú na FB (http://www.facebook.com/Amatérsky-Hokejový-klub-Sokoľany-246531485523508/ ). 

Viac info aj na http://www.ahlcana.eu/ 

Finále play off 2017 AHK Sokoľany

AHK Sokoľany

1