Futbal - Sokoľany

Prezident futbalového klubu FK TATRA Sokoľany: Marián Béreš

Založenie telovýchovnej jednoty (TJ) v Sokoľanoch, sa datuje od roku 1935. Jej zakladateľom bol Anton Muller - miestny krajčír. Prvú registrovanú jedenástku založil zo svojich učňov, tovarišov a študentov. Prvými futbalistami boli naši občania zanietení pre futbal, a to: Štefan Štibrík, Imrich Čigáš, Jozef Švarc, Štefan Seman, Ladislav Tučáni, Pavol Suchý, Jozef Brunclík, Tomáš Timko, Imrich Varša, Michal Varša. Ale mezi prvými futbalistami boli aj chlapi z Hanisky: Ondočko, Keller, Papuga a Tóth. Počas prvých rokov existencie sa futbal v našej obci hrával na miestnom pastvisku neďaleko obce. Po skončení 2. svetovej vojny od roku 1950 náš klub účinkoval v súťažiach riadených okresnými futbalovými orgánmi,a to od IV. triedy až po I. triedu. V súťažnom ročníku 2005/2006 sa klubu po dlhoročných pokusoch podaril postu do krajskej súťaže –V. ligy Juhovýchod, kde sú najlepšie mužstvá z okresov Košice-okolie, Trebišov a Michalovce.

Okrem seniorov mal klub počas celého obdobia v súťažiach aj mládežnícke oddiely žiakov a dorastencov.

Futbalový klub mal počas svojej existencie viacero názvov, a to: TJ Sokoľany, TJ Hutníky, TJ Tatra Hutníky a po roku 1989 až doteraz FK TATRA Sokoľany. V roku 2010 futbal v našej obci oslávil svoje 75. jubileum.

 

Futbalisti A - mužstva  zvíťazili v poslednom zápase 17.06. 2017  5. ligy nad Košickou Novou Vsou 3:1 a postúpili do 4. ligy! Slová uznania a ocenenie odovzali hráčom prezident futbalového klubu Marián Béreš, futbalový moderátor Bartolomej Lacko a starosta obce František Beregszászi. Úspešnú futbalovú sezónu domáci oslávili na futbalovom ihrisku FK Tatra Sokoľany 17.06. 2017, kde folklóristky Sakaľské dzevečky prekvapili exotickým tancom waka waka :)

Viac info na http://fk-tatra-sokolany.futbalnet.sk/  a http://www.futbalvsfz.sk/ .

 

Postup do 4. ligy

 

 

Futbalové mužstvá

1